ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 6082294
*
nr 608 2294
Pigtittare
1800-tal, höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:14:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 23:06:58
1
100 kr
30/10 14:27:37
2
200 kr
2/11 17:27:47
3
200 kr
2/11 17:28:33
3
250 kr
2/11 19:06:19
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 608 2294
Pigtittare
1800-tal, höjd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 23:06:58 | 1 | 100 kr |
30/10 14:27:37 | 2 | 200 kr |
2/11 17:27:47 | 3 | 200 kr |
2/11 17:28:33 | 3 | 250 kr |
2/11 19:06:19 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53